From our blog

Czym wyróżniają się łóżka kontynentalne?

13 Views 0 Liked

Każda sypialnia powinna być wyposażona w wygodne łóżko i odpowiednio dopasowany materac do spania. Komfort, jaki zapewnisz sobie w nocy, wpływa bowiem na poziom regeneracji całego ciała i wypoczynek, a co za tym idzie – dobre samopoczucie w ciągu dnia. Wybór właściwego łóżka nie jest jednak wcale taki prosty, a w ofercie producentów dostępnych jest wiele modeli. Czym pośród nich wszystkich wyróżniają się łóżka kontynentalne? Sprawdźmy!

Łóżko standardowe a kontynentalne – różnice konstrukcyjne

Łóżko kontynentalne różni się od tradycyjnych łóżek przede wszystkim swoją konstrukcją. Standardowe łóżka mają stelaże, na których układane są materace o odpowiednich rozmiarach, twardości i wysokości. Łóżko kontynentalne natomiast składa się z kilku elementów. Na samym dole znajduje się boxspring – skrzynia wraz z wbudowanymi w nią sprężynami, na której leży materac główny.

Na górze natomiast układany jest dodatkowo materac nawierzchniowy, który dopasowany jest do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Dzięki temu łóżko zyskuje m.in. odpowiednią twardość dostosowaną do wagi użytkowników, aby zapewniało zdrowe podparcie dla całego kręgosłupa i pozostałych części ciała. Wszystko to dobroczynnie wpływa na jakość snu.

Komfortowa wysokość

Cechą, która w szczególności wyróżnia  na tle innych, jest też ich wysokość. Dzięki wysokiemu materacowi połączonemu ze skrzynią są one znacznie wyższe niż standardowe modele, co w dużej mierze przekłada się na wygodę ich użytkowania. Wysokie łóżko nade wszystko jest polecane:

  • kobietom w ciąży,
  • seniorom,
  • osobom mającym problemy z kolanami.

Umożliwia ono bowiem zarówno bardziej komfortowe wstawanie, jak i siadanie na nim. Dzięki większej wysokości łóżka nie musisz się niewygodnie schylać czy opierać, by się na nim położyć.

Nowoczesny materac sprężynowy

Co istotne, łóżka kontynentalne wyposażone są zazwyczaj w nowoczesne i niezwykle wygodne materace sprężynowe kieszeniowe (czasem również bonnelowe). Ich specjalna konstrukcja, która polega na umieszczaniu każdej sprężyny w osobnym woreczku (kieszonce), umożliwia punktowe podparcie całego ciała. Oznacza to, że sprężyny dopasowują się do kształtu i wagi poszczególnych części ciała, sprawiając, że są one właściwie ułożone podczas snu.

Materac nawierzchniowy natomiast wykonany jest najczęściej z wysokiej jakości pianki, która również dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, dokładnie je wypełniając. Dzięki temu żadne mięśnie nie są napięte, a całe ciało doskonale regeneruje się podczas snu. Zadaniem toppera jest także nadanie łóżku odpowiedniego, dostosowanego do potrzeb użytkownika poziomu twardości.

Wyjątkowy design

Mówiąc o zaletach łóżek kontynentalnych, nie można zapomnieć o ich walorach estetycznych. Przede wszystkim są one wyposażone w tapicerowane, miękkie wezgłowia, które umożliwiają wygodne oparcie się i np. czytanie książki przed snem. Taka budowa nadaje też łóżku przytulności, dzięki czemu stanowi ono piękny element wystroju sypialni. Co więcej, łóżka kontynentalne są dostępne w wielu rodzajach, rozmiarach, kolorach i obiciach do wyboru, dzięki czemu z łatwością dostosujesz je do swoich preferencji, aranżacji panującej w pokoju oraz indywidualnych potrzeb.

Posted in: Ogólne

Leave a comment

Log in to post comments